Dlatego warto grać w planszówki?

Gry planszowe w super cenie kojarzą się raczej z nieco archaiczną rozrywką dla dzieci. Na szczęście nie jest to prawda. W ciągu ostatnich kilku lat planszówki przeżywają swój wielki renesans. Niemal każdego dnia na sklepowych półkach pojawiają się nowe propozycje, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Dlatego warto grać w gry planszowe?

Gry planszowe to świetna alternatywa dla smartfonów czy telewizora. Grając w gry możemy spędzić czas w miłym towarzystwie. Jak wcześniej wspomniano w sklepach znajdziemy mnóstwo różnych gier planszowych do wyboru. Dlatego zanim zasiądziemy do rozgrywki zastanówmy się kto będzie brał w niej udział. Jeśli będziemy grać z dziećmi, to musimy wziąć pod uwagę ich wiek. Maluchy muszą bez problemu zrozumieć zasady gry. W sklepach znajdziemy bez większego trudu gry planszowe, które spodobają się nawet przedszkolakom.

Czym się kierować wybierając gry planszowe?

Na pewno warto wziąć pod uwagę tematykę gier. Możemy wybierać spośród gier logicznych, przygodowych, ekonomicznych czy takich które sprawdzają naszą wiedzę ogólną. Gry z podtekstem erotycznym, to świetny pomysł jeśli szukamy prezentu na Walentynki czy wieczór panieński. 

Ale co wybrać jeśli nie wiemy jakie gry planszowe lubi dana osoba, którą chcemy obdarować? W takim przypadku warto postawić na ponadczasową klasykę. Są gry które świetnie się sprzedają pomimo tego, że są na rynku od wielu lat. Jedną z takich gier jest na przykład Monopoly.  Tą planszówka cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Nic dziwnego, że co jakiś czas pojawiają się nowe edycje tej gry. Na przykład inspirowane pop kultura, miastami czy historią.

Inna gra planszowa, która zawsze się sprawdzi, to oczywiście Scrabble. W Scrabble może grać praktycznie cała rodzina. Dodatkowo ta planszówka ma walory edukacyjne. W Scrabble warto grać z dziećmi, które dopiero zaczynają uczyć się języka polskiego w szkole. Wspólna zabawa, to doskonały sposób na szybką naukę polskiej ortografii, która czasami sprawia problemy do to dorosłym osobom.