Gry planszowe – sposób na spotkanie z przyjaciółmi

Jesienna kapryśna aura to najlepszy moment na spędzenie czasu z bliskimi w domowym zaciszu. Spotkania z przyjaciółmi, rodziną czy z druga połówką nie muszą wcale być nudne. Wystarczy jedynie odrobina inwencji i niewielki nakład finansowy, by cieszyć się dobrą zabawą dającą gwarancję, że wieczór spędzony w czterech ścianach na długo utkwi nam w pamięci i będziemy go wspominać z uśmiechem na twarzy.

Planszówki hit czy kit?

Domówki wcale nie muszą być hucznymi imprezami, które kończą się skargami sąsiadów i górą śmieci do sprzątania. Kameralne spotkanie z kilkoma przyjaciółmi przy winie i drobnych przekąskach możemy urozmaicić wracającymi do łask planszówkami! Jak się okazuje Gry planszowe dla rodziny na nowo zaczęły zjednywać miłośników tego typu rozrywek. Głośny powrót papierowych plansz, to gwarancja świetnej zabawy, przy której choć na chwile powrócimy do dziecięcych beztroskich lat zapomniawszy o smartfonach, tabletach i telewizji.

Jaki rodzaj gier planszowych wybrać?

Zanim zdecydujemy się na wybór gry planszowej, należy ustalić jakiego rodzaju planszówki będą najbardziej odpowiednie dla zaproszonych gości. Niewątpliwie zestawy gier przeznaczone na domówki organizowane w gronie przyjaciół, nie zawsze sprawdzą się na spotkaniach rodzinnych, gdzie są np. dzieci. Oczywista sprawą jest fakt, że gra skierowana do odbiorców 18+ nie będzie odpowiednia dla najmłodszych choćby ze względu na tematykę, czy poziom trudności. W tym przypadku należy sięgnąć po grę familijną. Aby uprościć dobór odpowiedniej gry, poniżej lista kilku wskazówek czym kierować się przy doborze gry planszowej?:

– ilością osób

– wiekiem graczy

– tematyką

– poziomem trudności

– poczuciem humoru

– czasem gry

– opiniami kupujących

Szeroki wachlarz niepozornych gier planszowych dostępnych na rynku może okazać się strzałem w dziesiątkę przy organizacji piątkowego wieczoru z przyjaciółmi lub niedzielnego popołudnia w gronie rodziny. Jak się okazuje gry planszowe mogą być równie fascynujące i pełne humoru tak jak za dawnych lat.